Fotenie na oznamká – ako vybrať spoľahlivého partnera

Fotenie na oznamká – ako vybrať spoľahlivého partnera

 

Možno sa vám zdá, že fotenie na oznamká je nenáročná záležitosť. Opak je však pravdou. Nie každý, kto má profesionálny fotoaparát je profesionálny fotograf. Niektorí si možno poviete, veď odfotí nás kamoš či kamoška, ktorí fotia, alebo spolužiakov otec, ktorý má zrkadlovku. Nemusí to však dopadnúť dobre. Udalosti ako maturita a stužková čakajú každého človeka v jeho živote zväčša iba raz. O to pozornejšie treba vyberať toho, kto sa postará o kompletný servis okolo fotografií vašej triedy. V dnešnom článku sa pozrieme na pár bodov, ktoré je vhodné sledovať pri výbere spoľahlivého partnera.

Na čo prihliadať pri výbere firmy pre fotenie na oznamká

Prvým a veľmi podstatným bodom je, že firma by mala dlhodobo spolupracovať s konkrétnymi fotografmi. Vyhnete sa tak akýmkoľvek nedorozumeniam, ktoré sa týkajú dohadovania medzi firmou a rôznymi externými spolupracovníkmi. Dôležité je nielen to, ako dlho a často s konkrétnymi fotografmi firma spolupracuje, ale aj ich počet. Firma s viacerými fotografmi pracuje rýchlejšie a efektívnejšie. To, či je vami zvolený fotopartner úspešný, zistíte podľa počtu klientov, o dobré firmy je väčší záujem a často fotia ročne aj viac ako 50 tried.

Referencie sú základ

Pozor si treba dávať aj na referencie. Odporúčame si pozrieť galériu fotografií danej firmy, aby ste zistili, akým štýlom fotí a ako fotky pôsobia. Ak sa vám ich práce budú páčiť, je veľká pravdepodobnosť, že aj tie vaše budú rovnako dobré. Iba spoločnosť, ktorá neposúva zákazky na rôznych amatérskych fotografov, vám zaručí 100 % kvalitu výsledných fotiek.

Dôležité je pohodlie pri fotení a množstvo služieb v balíku

Firma by mala ponúkať nielen samote fotenie ale aj doplnkové služby. K dispozícii by mala byť možnosť retušovania fotiek, vizážistka, orez fotiek. Je fajn ak firma na fotenie na oznamká ponúka rôzne formáty fotiek, vrátane veľkých ako A4 a A3. Samozrejmosťou je u dobrej firmy aj možnosť fotenia nielen na oznamká, ale aj na pamiatkové fotky, tablo a podobne. Veľkou výhodou je aj väčší počet záberov, z ktorého si študent môže vyberať. Čím viac záberov vám fotograf ponúkne, tým väčšia šanca, že si budete vediet vybrať. Veľkou výhodou je ak trieda nemusí za fotením nikam chodiť, ale keď firma príde za ňou.

V ideálnom prípade radíme, aby jednu triedu fotil jeden fotograf, aby zostal zachovaný rovnaký štýl všetkých fotiek. Nie každá firma na trhu ponúka takéto komplexné služby, o to viac treba dávať pozor. Fotky z posledného ročníka strednej školy si totiž na dlhú dobu odložíte, preto vás dvojnásobne poteší, ak budú naozaj kvalitné. J

Oznamká s fotkou

Ak máte záujem o oznamká, kde je fotka vytlačená priamo do oznamka, je vhodné ak ich odfotí priamo firma, ktorá bude oznamká pripravovať a tlačiť. Firma s vlastnými fotografmi vie ako fotky odfotiť tak, aby boli čo najvhodnejšie pre vkladanie do oznamiek.

Kvalitní fotografi majú roky skúseností

Fotografi s mnohoročnými skúsenosťami majú know-how, ktoré neskúsený fotograf nemá. Profesionáli vedia dokonalo poradiť ako sa na fotkách tváriť, akú zvoliť pózu, aby ste lepšie vyzerali, z ktorého uhla fotku fotiť tak, aby bol váš výraz čo najlepší. Je tu mnoho súčastí, ktoré vie naozaj iba skutočný profesionál.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.