Maturitné oznamko a fotenie – kedy si zabezpečiť firmu

Maturitné oznamko a fotenie – kedy si zabezpečiť firmu

 

Čaká ťa stužková slávnosť a maturita? Významná udalosť pre každého študenta strednej školy, na ktorú hrdo čakajú všetci členovia rodiny. S nimi súvisí aj maturitné oznamko. Dnešná uponáhľaná doba nás niekedy núti niektoré veci odkladať. Ak si však chcete vybrať naozaj kvalitného a spoľahlivého partnera na zabezpečenie vašich oznamiek a fotenia na oznamká či stužkovú, odporúčame začať čo najskôr. Zabezpečíte si tak kľud a pohodu s vedomím, že o oznamká sa vám postará profesionálna firma. Kedy ale začať vyberať a zvoliť si tú správnu?

Kedy si objednať si firmu na maturitné oznamko

Ideálne je začať to riešiť už v predposlednom ročníku štúdia.  V tomto ročníku máte na to ako študenti zvyčajne viac času, než v tom maturitnom. V mesiacoch september až január si spravte prieskum, prezrite ponuky rôznych firiem. Následne nadviažte kontakt s vybranou firmou. Vhodným časom je január až apríl, najneskôr však máj. Kvalitné firmy môžu byť vybookované skôr ako ostatné. Ide tu najmä o to, aby konkrétna spoločnosť stihla nafotiť fotky, navrhnúť a vytlačiť oznamká,  pretože vždy sa dá vzhľadom na kapacitu stihnúť iba istý počet tried. Ak si chcete zaistiť pohodlné a bezpečné čakanie na fotenie na oznamká a tlač oznamiek bez zbytočného zhonu, odporúčame začať práve v tomto období.

Ako hľadať vhodnú firmu?

Keď ste sa rozhodli, že sa idete pustiť do hľadania vhodného partnera, navštívte vyhľadávač a pozrite si ponuku. Prezrite si aj katalógy, ktoré ste obdržali poštou. Dobrým krokom je prezrieť si aj Facebook-ovú stránku spoločnosti, kde sa často dostanete k aktuálnym informáciám a ponukám. Zároveň na Facebook-u v mnohých prípadoch máte možnosť vidieť aj iné práce, prípadne informácie a obrázky, ktoré nie sú umiestnené na weboch týchto firiem. 

Nenechávajte si vybavovanie na “poslednú chvíľu”

Hraničným termínom je mesiac jún v predposlednom ročníku štúdia. Nezabúdajte, že nejde len o výber firmy, ale aj o nadviazanie spolupráce, dohodnutie podmienok prípadne prípravu podkladov pre dizajn oznamka. Ako iste už viete zo skúsenosti, nie je vždy jednoduché sa v triede na niečom dohodnúť a zhodnúť. Nerátajte s tým, že sa vám to podarí počas letných prázdnin. Vtedy má každý “iné starosti” a komunikácia tiež zvykne viaznuť.

Ak by ste to začali vybavovať až v septembri maturitného ročníka, može sa stať, že nebudete mať dostatok času všetko dobre premyslieť a naplánovať a zároveň mnohé firmy v tomto čase už majú rozbehnuté spolupráce s triedami a pripravené harmonogramy fotenia.  V priebehu jesene majú v rovnaké termíny stužkovej slávnosti niekedy aj desiatky tried naraz a firmy nemajú neobmedzené kapacity fotografov a kameramanov, ktorých vedia poslať fotiť a natáčať. Môže sa stať, že váš termín bude obsadený.

Sezónne zľavy sa oplatí využiť

Každý rok pred sezónou zvyknú firmy ponúkať rôzne zvýhodnené balíčky a zľavy. Ak si ako trieda vyberiete takýto balík, môžete ušetriť na rôznych službách alebo produktoch. Spoločnosti vás pri výbere komplexnejšieho balíka služieb a produktov (fotenie na oznamká, fotky na oznamká, doplnky ako stužky, šerpy, vankúšiky) odmenia buď zvýhodnenou cenou alebo produktmi navyše. Odporúčame vám sa spolu s triedou o tomto poradiť, pretože ušetrené prostriedky alebo získané produkty môžu naozaj stáť za to.

Záloha vám zabezpečí istotu

Je potrebné pri objednávaní služieb dať firme zálohu? Jednoznačne vám to odporúčame.  Vďaka zálohe si zabezpečíte – zarezervujete služby firmy a zároveň to bude znak pre oboch (pre vás aj pre spoločnosť), že to so spoluprácou myslíte vážne. Myslite na to, že aj vyzbieranie sa na zálohu nejaký čas trvá, pokiaľ nemáte prostriedky na triednom účte.  

Kvalitná spolupráca je výsledkom kvalitnej prípravy, preto odporúčame držať sa týchto rád, aby ste so svojimi oznamkami a fotkami boli naozaj spokojní.

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.